Obývací pokoj tak trochu netradičně

Posted on 27. 8. 2023 in Dům


Obývací pokoj slouží v každém bytovém prostoru k odpočinku, a tomu také přizpůsobujeme jeho vizáž. Standardním řešením návrhu obývacích pokojů je obvykle konferenční stolek a sedací souprava, bez jejichž existence si stěží dovedeme představit podobu obývacího pokoje, ať už je koncipován v jakémkoli stylu. Dále se na podlahách v těchto prostorách objevuje koberec, pokládaný jako kusový, například na keramické či kamenné dlažbě, anebo v podobě metráže, střižený na míru po celé ploše místnosti. Tímto však výčet společných prvků končí a nastupují mnohdy i značné rozdíly v dalším pojetí podoby tohoto prostoru.

obývací pokoj

Televize ano či ne – televizi má doma téměř každý a obvykle zaplní část prostoru v obývacím pokoji. Což to takhle změnit a namísto televize se bavit jinak, více tvořivěji a s vlastními nápady? S nástupem moderních technologií paradoxně lidem schází více osobního kontaktu a televize tento problém ještě prohlubuje, protože vás nutí pasivně sledovat cizí příběhy, namísto vytváření vlastních. Namísto televize si můžete pořídit projektor s projekčním plátnem, pokud zatoužíte sledovat nějakou komedii, a obývací pokoj proměňte třeba na hrací zónu společenských deskových her, s větší plochou konferenčního stolku a s odkládacím stolkem pro patřičné občerstvení.

výhled na hory z obýváku

Pokojové rostliny – pro někoho představují pokojové rostliny bytovou dekoraci v počtu tří až pěti kusů v celém bytě, z nichž jeden nebo dva se objevují v obýváku. Rádi bychom vám navrhli, abyste připustili možnost výstavby květinové stěny, na níž jsou rostliny rozmístěné od podlahy až ke stropu, případně pouze na její části. Živé rostliny dodávají energii, čistí vzduch, jsou velice dekorativní a hodí se ke všem ostatním bytovým doplňkům ve stylu moderním i rustikálním.

Méně je někdy více – ještě před pár desítkami let se obýváky měnily na skladiště v podobě nábytkové stěny a mnohdy tu doslova nebylo k hnutí. Někteří lidé mají stále podobné tendence, ale přece jen už se na boží světlo dostávají i řešení minimalistická, kde nábytek představuje pouhý ozdobný prvek. Ponechte raději pokoj volnější a vzdušnější, bude se vám tu lépe odpočívat a rychleji regenerovat. Pobyt ve skladišti naopak bere energii – doslova ji vysává z vaší aury.