Běhání v zimě – jak se obléknout?

Posted on 6. 1. 2024 in Produkty


Cvičení v zimě není vůbec špatný nápad. Během zimy trávíme ve vnitřních prostorách více času, než kdy jindy, a čerstvý vzduch nám vždy udělá dobře. Navíc, pokud se dobře obléknete, neměli byste mít žádné problémy ani s mrazivým počasím.

Abyste zvládali bez obtíží běh venku a předcházeli nachlazení a nemocem, posilujte pravidelně váš imunitní systém. K tomu, abyste ho posílili, potřebujete dostatek kvalitního spánku, zdravý jídelníček, který bude zahrnovat spoustu čerstvého ovoce, zeleniny a komplexních sacharidů. Dbejte také na dostatečný pitný režim a po tréninku si dejte nějaký ten čas na odpočinek a regeneraci svalstva.

BĚH

Není ale tak úplně pravda, že lze běhat za každého počasí. Nedoporučuje se provádět trénink v případě, kdy klesne teplota pod mínus deset. V těchto teplotách již není dostatečné prokrvení svalů, šlach a podobně, tím pádem jste náchylnější ke zranění. Ve vysokých mrazech jsou také často cesty pokryté tenkou vrstvou ledu, která vám může přivodit pád a zranění.

A co teda oblečení? Oblečení by mělo být především funkční. Budete potřebovat takové oblečení, která vás ochrání nejen před zimou, ale i před větrem a nepříznivým počasím.

BĚH

Důležité je zůstat v teple ale zároveň na sebe nenavléct takové oblečení, v kterém byste se mohli snadno přehřát. Při velkých mrazech je důležitá samozřejmě bunda. Bundy Didriksons kure C-store.cz vám poskytnou ochranu před nepříznivým počasím a zároveň si budete moci vybrat ze spoustu příjemných designů. Měli byste mít i tepelně regulující funkční prádlo. Důležité jsou i termo kalhoty, případně větru odolné punčochy, které si navlíknete pod běžecké kalhoty. Nezapomeňte také na doplňky, jako je nákrčník, čepice, rukavice anebo také teplé ponožky, při kterých se během běhání zkrátka neobejdete.

Oblečení musí být zároveň ale také prodyšné a hlavním faktorem je samozřejmě pohodlnost.