Čistota vody je zcela zásadní

Posted on 20. 8. 2023 in Produkty

Každý vnímáme horko trochu jinak. Existuje spousta lidí, kteří takové počasí vyloženě vyhledává, nicméně podle všech dosavadních průzkumů by většinová společnost dala místo otravných veder dala přednost raději příjemnému teplu. Není ani divu, jelikož vždy, když se k nám v létě přiřítí tropické počasí, jsou lidé unavení a celkově méně produktivní. Horko totiž s naším organismem dělá psí kusy, a proto, aby ten správně fungoval, je zapotřebí tělo neustále ochlazovat. K tomuto účelu můžeme použít ledacos, avšak nejefektivnější je koupání ve studené vodě. To si navíc každý majitel rodinného domku se zahrádkou může dopřát kdykoliv se mu to bude hodit.

Meditace ve vodě

Bazény dnes totiž nestojí takovou raketu jako ještě relativně nedávno. Hlavně nadzemní typy jsou cenově velmi dostupné, a tudíž není divu, že je o ně tak veliký zájem. Sice se v nich nedá moc dobře plavat, ale pokud člověk potřebuje pouze trochu zchladit, na toto se vůbec ohlížet nebude. Aby tyto vodní plochy fungovaly na jedničku s hvězdou, je potřeba dělat maximum proto, aby v nich byla vždy jen čistá voda.

Možností je více

Asi každý zná chlór, a to minimálně z veřejných koupališť. Tam se používá měrou vrchovatou, což jde cítit na míle daleko. A přesně tento přípravek se běžně používá i u domácích vodních ploch. Je totiž docela levný a funguje dobře. Navíc v domácích podmínkách se ho nemusí dávat tak velké množství jako na veřejných koupalištích, takže zase tolik nezapáchá. Kdo nemůže chlór ani cítit, dá obvykle přednost konkurenci, třeba aktivnímu kyslíku.

Menší bazén

Jeho cena je pořád přijatelná, a však aktivní kyslík nesmrdí, což je velké plus. Velmi populární je v posledních letech také mořská sůl. Její problém spočívá v tom, že je potřeba mít i solonizační jednotku, jinak sůl nefunguje. Velmi dobrým pomocníkem chránícím vodu je i solární plachta na bazén. Ta vyniká nejen svými výbornými krycími vlastnostmi, ale rovněž dokáže ohřívat hladinu. To se hodí hlavně při chladnějších dnech.