Nezávislost na výrobě

Posted on 3. 11. 2023 in Produkty


Už jste se určitě někdy ocitl v situaci, kdy jste měli problém třeba s dodávkami elektřiny. Vyrábíme jí sice dost, ale poměrně velkou část odvážíme ven, takže se často stává, že jsou zejména ve větších městech výpadky proudu. V takovém případě se musí člověk rozhodnout, které spotřebiče musí napájet z náhradního zdroje. Protože mnozí lidé zažili extrémní bouřku nebo třeba povodně, mají ve sklepě centrálu, která jim v případě potřeby elektřinu vyrobí. Abyste nemuseli řešit naftu nebo benzín do centrály, protože i to je potřeba mít předem vyřešené, je daleko lepší mít solární panely. Jestli centrálu nemáte, musíte oželet například počítač, televizi nebo nabíjení auta. Přednější je udržet jídlo v mrazáku a lednici.

panely střecha

Abyste podobné situace už nikdy řešit nemuseli, můžete to udělat jinak. Instalace fve neboli solárních panelů je ideální řešení pro bytové a rodinné domy. Většinou se instalují na střechu, protože střechy bývají nejvyšší bod v místě, a tak mají šanci vyrobit nejvíce elektřiny. K tomu, aby panel vyrobil elektřinu potřebuje spoustu slunečního záření, takže pokud chcete mít svou vlastní elektřinu a jste ochotní si na střechu solární panely nainstalovat, určitě neváhejte a obraťte se na nás. Patříme mezi špičku v oboru a dokážeme vyřešit instalaci i u vás doma.

střecha fve

Mít vlastní elektřinu se vyplatí
Výroba elektřiny je jednoduchá. Naložit s ní můžete třemi způsoby:

  • Hned využít
  • Prodat distributorovi
  • Uložit do baterií na později

Většina klientů volí uložení do baterií, protože právě takto vyrobená a uložená elektřina vám může opravdu hodně pomoct v případě výpadku proudu. Nějakou dobu vám elektřina vydrží a vy tak nebudete muset řešit, jestli si můžete uvařit anebo vyprat, pokud u vás elektřina nepůjde. Zároveň tím hodně ušetříte za neodebranou elektřinu od výrobce. A to je hlavní důvod, proč obliba fotovoltaiky roste.