Pes do každé rodiny

Posted on 15. 7. 2023 in Produkty

Měli jste psa a je vám po něm smutno? Říkáte si že už byste chtěli zaplnit po něm to prázdné místo nejen ve svém srdci ale i v domě? Pak je čas hledat nového psa. Téměř každý chce štěně, protože to si dokážete vycvičit podle svých potřeb. Se štěnětem je to jako s malým dítětem a proto mu většina lidí dává přednost. Někdo chce dát domov opuštěnému psovi, a i to je krásný počin. I v tělku můžete najít skvělého psa, který neměl příliš štěstí v životě. Pokud ale máte malé děti, je lepší si pořídit štěně, protože u dospělého psa nikdy nevíte, čím si prošel a můžou se u něj projevit třeba agresivní sklony vůči malým dětem.

pes akita

Jak vybrat psa?
Výběr psa rozhodně není záležitost na pár minut. Výběru psa byste měli věnovat minimálně několik dní a to zejména v případě, že máte děti. Je potřeba nevybírat psy, kteří potřebují hodně vašeho času a hodně pohybu. Rodiče s malými dětmi většinou moc volného času nemají. Strádal by pes a nakonec by mohlo dojít k problémům. Proto je lepší vybírat psy, kteří jsou svou povahou k dětem nejvhodnější. Jedním z takových je akita inu štěně. Akity jsou skvělí hlídači, kteří nemají problém si ubránit svoje teritorium, ale zároveň jsou nekonfliktní a nevyžadují tolik vaší pozornosti. I proto jsou přímo vyhledávané rodinami s dětmi.

akita inu

I když má hustou srst, tak se nemusíte bát, že byste se o ni museli nějak extrémně starat. Zároveň nevyžaduje abyste se jí věnovali několik hodin denně. Je k dětem milá a má je ráda. Pokud budete chtít akitu, určitě volte jen nákup psa z chovné stanice. To by ostatně mělo platit u všech psích plemen. Jedině u chovné stanice máte zaručeno, že kupujete zdravého psa, který nebude vyžadovat mnoho lékařské péče, která je opravdu drahá. My chováme japonskou linii a naše chovná stanice má světový věhlas, což dokládají i mnohé certifikáty.