Podvody na bazaru

Posted on 17. 4. 2024 in Firmy


V dnešní době už není pro podvodníky problém vylákat mraky peněz z naivních lidí. A bohužel, i někteří opatrní jim hravě skočí na jejich triky a potom přijdou o spoustu peněz. Je to smutné. V dnešní době je internet sice dobrý rádce, ale i nástroj podvodníků pro získání peněz úplně snadno. Stačí, když si vymyslí báchorku, nebo daného člověka přesvědčí. Teď si tu uvedeme takový příklad. Plno podvodů je dnes takových, že třeba prodávající (v tomhle případě podvodník) chce za danou věc peníze předem na účet. A důvěřivý člověk je bez rozmyšlení pošle. A částka je pokaždé jiná. Může se jednat o „pouhou“ pětistovku anebo může jít i o mnoho více peněz. Jsou takové případy, kdy se podvodníkům podařilo z lidí vylákat i několik set tisíc a ti na druhé straně o tom neměli ani tušení – tedy až do té doby, dokud se nepodívali na svůj bankovní účet.

s

Přihlášení do internetového bankovnictví

Podvodníci taky často volají lidem s tím, že byl jejich účet napadený a že si okamžitě potřebují nainstalovat novou „bezpečnou aplikaci“. Jenže to je podvod. Jakmile si ji člověk nainstaluje, už je v pasti. Protože toto je takzvaná sledovací aplikace a tím pádem mají najednou podvodníci všechny vaše údaje – údaje o kartě, vašem datumu narození, o vašich bankách.

s

Můžou se dostat do vašeho telefonu a na bankovní účet, to už je potom po nainstalování aplikace pro ně naprostá hračka. Proto si vždycky ověřujte fakta a radši zavolejte do banky, než někomu uvěříte a něco si do svého telefonu nainstalujete. Potom totiž můžete ztratit plno peněz a budete sami na sebe naštvaní, že jste nebyli opatrnější. Na naší stránce máme takzvaný registr podvodníků podvodnabazaru.cz. Tam si můžete prohlédnout, pod jakým jménem vystupují, případně pokud vás někdo podvedl, tak do lupy zadat číslo jeho bankovního účtu, nebo jméno a on vám hned ukáže, jestli už na naší stránce je.