Přepravujeme ovoce na přímý prodej do tržnice

Posted on 26. 3. 2024 in Produkty


Prodej ovoce na trhu se stále těší velkému zájmu obyvatel a mnoho lidí tu velmi rádo investuje do kvality, které dávají přednost před nabídkou v supermarketech. Nakupovat jablka, hrušky, švestky či broskve přímo od trhovců je mnohem lákavější, zajímavější a někdy také atraktivnější, protože si s lidmi můžete přímo popovídat, můžete se od nich dozvědět, kde bylo ovoce pěstováno, a jak byly stromy ošetřovány, takže to pak přispívá k celkovému ozdravení mezilidských vztahů. Rozhodně je to lepší forma prodeje, než nabízené anonymizované zboží ve skladech, o jehož minulosti nevíte vůbec nic.

úroda melounů

Jít s ovocem na trh však vyžaduje kromě pěstitelských zkušeností také vhodné skladové nádoby. Nemůžete zkrátka ovoce jen tak nasypat do dřevěných beden a směřovat s nimi do místa prodeje, protože dřevěná bedýnka je vratká, vyskládaný stoh několika beden se může zřítit a navíc mohou být bedny velmi brzy zašpiněné, což nebudí zrovna dobrý dojem mezi zákazníky. Lidé také rádi nakupují očima, a jestliže spatří někde čisté plastové přepravky na ovoce naplněné šťavnatými kousky meruněk a melounů, sáhnou po nich intuitivně jako první a přehlédnou někoho, kdo nabízí ovoce v zablácených a šmírem potažených krabicích.

sklizeň hrušek

Jak už jsme naznačili, velkou předností plastových beden je jejich stohovatelnost. Velmi snadno je vyskládáte na sebe do více pater a zářezy v bednách se postarají o to, aby se stoh samovolně nezřítil. Tím se vám bude snáze ukládat ovoce do skladových i přepravních prostor a budete lépe dbát o zajištění špičkové jakosti prodávaných zemědělských komodit.

Plastové přepravky na ovoce jsou také barevné, tím pádem lze mít na první pohled barevně rozlišené části prodejních zón, a bude se vám také lépe počítat počet přepravek, které snadno přehlédnete během několika vteřin. Barvy zároveň lépe působí na zákazníky, je obecně známo, že barvy pozitivně účinkují proti depresím a špatné náladě.