Víte, kde si půjčit?

Posted on 25. 8. 2023 in Finance


Ten, kdo podniká, je prakticky neustále vystaven riziku, že se mu někdy nebude dařit tak, jak by si to představoval. A že tím pádem nebude mít ani žádoucí příjmy, které jsou potřebné k tomu, aby se dalo normálně žít a pokračovat v takovém podnikání. Prakticky stále visí nad takovým podnikatelem jako Damoklův meč riziko, že nebudou peníze ani na holé živobytí, ani na výdaje, které jsou nezbytné pro chod firmy, kterou provozuje. Jak málo jenom někdy stačí, aby se pokazilo třeba i to, co doposud skvěle fungovalo! A je celá řada rizik, která podnikatelé nemohou sami ovlivnit, která je třeba brát jako fakt, když se objeví.

eura ve sklenici

Někdy podnikateli nezaplatí jeho odběratel, někdy se nepodaří to vytvořené nikomu prodat, někdy se ve firmě něco pokazí, někdy vzrostou výrobní nebo jiné náklady, někdy se objeví ten a jindy zase onen nedostatek či problém, který něco stojí. A to se pak musí zaplatit.

svazky eur

A když takový podnikatel nemá dostatečné finanční rezervy, aby se s takovými nenadálými výdaji vypořádal? To aby si pak vzal půjčku. A podnikatelskou půjčku si v podobných případech určitě vzít může. Ale samozřejmě jenom tehdy, když najde někoho, kdo by se uvolil mu ji dát. A můžete mi věřit, že i pouhé sehnání nějaké nabídky, která by byla pro člověka dostupná, je v tomto případě často těžké. Není-li totiž podnikatel bonitním žadatelem, půjčku nedostane. A to ani kdyby někde v bance doložil kdeco, co by mělo prokazovat jeho kvality. Třeba i jen jediný záznam v registrech dlužníků dokáže zmařit veškeré naděje, i jen nepatrně nižší příjmy žadatele mohou být důvodem zamítnutí žádosti.

A ještě že je tu i nebankovní hypotéka bez příjmu! Tedy půjčka, u které je hlavní to, zda za ni může dlužník ručit nemovitostí. Právě díky této záruce tu může dostat peníze na podnikání kdokoliv. Protože bude určitě zodpovědně splácet, aby o takovou nemovitost nepřišel.