Betonový plot v Plzni a okolí nestavte sami

Posted on 20. 9. 2023 in Produkty


Pořídili jste si na Plzeňsku rekreační objekt z prozřetelných důvodů, například v okolí řeky Berounky, kterou jste si zamilovali jako vodáci? Berounka je překrásná řeka, jedna z nejzajímavějších v celé Evropě svým okolím, zejména nádhernými výhledy na středním toku, barevnými skalisky a řídce osídlenou krajinou. Bydlení v okolí Berounky je velmi atraktivní, ale vyžaduje jistá pravidla, společná pro většinu rekreačních nemovitostí. Například výstavbu vhodného oplocení.

betonový plot

Chcete-li si zachovat krajinný ráz i na vaší parcele a upravit ji například v lehce svažitém terénu, nabízí se jako vhodné řešení betonový plot doplněný živým plotem. Uvidíte skrze něj do krajiny a zároveň půjde o bezpečné zázemí, které také bude budit u okolních pozorovatelů dobrý estetický dojem.

Pozvěte si na stavbu plotu profesionály

Betonové ploty Plzeň si můžete postavit sami, v zásadě to není, co se týče teoretických znalostí, problém, ale měli byste počítat s některými těžkostmi, a ty se týkají hlavně vysoké hmotnosti jednotlivých betonových panelů. Každý z nich váží necelý metrák a vy je budete zvedat do výšky a zároveň přesně vkládat do vymezené polohy drážek dvou protilehlých sloupků. Toto není vůbec jednoduché a měli byste se vybavit mechanizací, jenže to vás vyjde možná dráž, než oslovení firmy, která provede stavbu plotu na klíč.

řeka Berounka

Musíte shánět autojeřáb i s kvalifikovanou obsluhou a musíte opatřit i vysokozdvižný vozík pro skládání přivezeného materiálu z nákladního auta. A to rozhodně nebude zadarmo.

Problematické se může stát i vykopání základových jam pro svislé sloupky, zejména pokud půjde o problematický terén se stavební navážkou, s tvrdou zeminou, s balvany v podloží atp. Necháte-li výstavbu na profesionálech, bude výsledek garantován smlouvou o dílo a navíc pojištěný zárukou, kdy lze oplocení reklamovat.