Čím přebalovat?

Posted on 25. 9. 2023 in Produkty


Všichni rodiče stojí před narozením miminka před stejným rozhodnutím – jaké pleny používat. Na trhu jsou jednorázové a látkové. Oblíbenější jsou ty jednorázové, protože jsou jednodušší na používání. Jednoduše se použijí a vyhodí. To s látkovými je to těžší. Musí se namáčet, předpírat, prát, sušit a žehlit, což mnoho rodičů od jejich používání zcela jistě odradí. Jde si na to ale zvyknout, takže pokud hledáte levné plenky které nezatěžují životní prostředí, můžete je vyzkoušet, protože látkové pleny se používají i několik generací a tak se šetří peníze i příroda. Používáním látkových plen neprodukujete odpad.

látková plena

Látkové pleny pro novorozence se používají nejen na přebalování, ale najdete jim celou řadu využití. Používají se jako podložka, clona, ručník a podobně. Nejlevnější jednorázové pleny stojí okolo tří korun za kus, což se zdá málo, ale vzhledem k počtu plen které novorozenci a kojence spotřebují se částka nakonec vyšplhá celkem vysoko. Levné pleny obsahují mikroplasty, parfémy a další nepřirozené látky, které dětem způsobují opruzeniny. To u látkových plen opravdu nehrozí. Vyrábí se totiž z bavlny, mušelínu a bambusu, což jsou velmi příjemné a prodyšné látky.

oblečení miminko

U nás najdete všechno co potřebujete pro přebalování do látky. Nabízíme nejen celé sady, ale i jednotlivé pleny a svrchní kalhotky. Na ty byste nikdy neměli zapomínat, protože udrží látkovou plenu na místě a zvyšují savost – plena totiž neproteče. Máte na výběr z mnoha druhů plen – jednobarevných, ale i designových. Výbavu na látkování u nás seženete za velmi příjemné ceny.

Rozhodněte se zavčas
Některým rodičům to nedá a zkusí si alespoň občas přebalovat do látkových plen. Nakonec je část z nich překvapená jak příjemná změna to je. Můžete používat jednorázové pleny na cesty a látkové pleny na doma. Pokožka vašeho dítěte bude zdravější, vaše peněženka plnější a životní prostředí hezčí.