Největší starost

Posted on 24. 9. 2023 in Finance


Peníze jsou pro mnoho z lidí to nejdůležitější, co na světě mají. Není se čemu divit, dnešní doba je typická tím, že mezilidské vztahy nejsou dobře vedeny. Snad každý z nás již tento aspekt naší doby někdy zaznamenal. Právě to, jak mnoho lidí hledá pomoc psychologa nebo psychoterapeuta či snad psychiatra, tento fakt potvrzuje. Někde ve vývoji naší společnosti se asi stala jistá chyba, kterou ještě nikdo nepopsal, jisté ale je nejsme schopni cítit se ve vztazích, které nás obklopují, příjemně. Snažíme se tak najít recept na internetu, v ordinacích již zmíněných odborníků nebo kdekoli jinde.

bankovky a mince

Tam ale bohužel odpověď obvykle nenajdeme. Jednou ze zajímavých tezí je ta, která ukazuje na přirozený vývoj. V dřívějších dobách bylo jednoduše nutné být součástí skupiny, jinak nebylo možné ve světě obstát a přežít. Dnes se ale toto neděje a mít rodinu je pro některé jednoduše nějaká přidaná hodnota nebo dokonce otrava, se kterou se nechtějí zabývat. Tímto způsobem pak dojde k tomu, že opravdové přátelství a komunita ztrácí svou hodnotu a nemají takovou vážnost. Někteří jdou ještě dál a říkají, že na základě toho, že již není potřeba, ztrácíme také své schopnosti, které jsou nutné, pro to, abychom byli schopni vytvořit kvalitní společenství.

papírové bankovky

Příčinou, ale i důsledkem jsou právě peníze. Je pravda, že nepřiměřená snaha zbohatnout nás vzdaluje od našich nejbližších. Ale funguje to i naopak, právě v momentě, kdy se cítíme https://www.national-geographic.cz/clanky/kdyz-v-noci-prichazeji-sny-citime-se-pres-den-lepe-zjistili-vedci-20171101.html osamělí, jsou to peníze, které právě roli blízkých lidí, mohou nahradit. Nikdy ovšem tato náhrada nepovede ke spokojenému životu. Problém může bát v také v tom, že pro nás peníze nemusí znamenat nic víc než peníze, ale pokud je jich málo a nacházíme se ve finančních problémech, zákonitě se hlavní starostí stávají. Neúčelová hypotéka pak může být jistým řešením, které nás může zpátky vrátit k důležitějším částem našeho života.