Co plánujete na zahradě?

Posted on 16. 4. 2024 in Produkty


V dnešní době byste jen těžko hledali dům, který by u sebe neměl pergolu nebo terasu. Mít venkovní prostor kam se dá jít sednout s kávou nebo proseccem je k nezaplacení. I když si můžete svůj oblíbený nápoj vychutnat doma, venkovnímu popíjení za svitu lampiček se nic nevyrovná. Obliba teras a pergol prudce roste a jen minimum domů žádné takové místo nemá. Pokud rádi trávíte čas venku a chcete mít kam si sednout, jistě oceníte terasu přímo u domu.

posezení terasa

Některé novostavby mají naprojektovanou terasu přímo v domě – udělá se přesah a pod přesahem si můžete udělat dlažbu či prkennou podlahu a terasa je v podstatě hotová. Jestli máte ale klasický bungalov nebo starší dům, budete si muset vyrobit terasu přidělanou k domu. Ideální je, když z domu vyjdete rovnou na terase. Můžete na ní být i za deště i v zimě, protože budete mít posezení kryté střechou. Terasa může být nejen praktická, ale může to být i designově krásné místo. Stačí si vybrat moderní nábytek a dekorace. Nezapomeňte i na stínění – velice populární jsou baldachýny, které vytvoří příjemný stín, a díky tomu že jsou vzdušné, vám pod nimi nebude horko.

moderní terasa

Vyrobíte si ji sami?
Budete si terasu vyrábět sami? Postavit pergolu i terasu je poměrně jednoduché, ale je potřeba si předem sehnat materiál. Ideální je zajet přímo na pilu, kde vám nařežou trámy na požadované rozměry a nezaplatíte tolik jako v hobby marketu. Terasu musíte mít hotovou i s podlahou, aby se po ní dalo chodit. Jakmile máte srovnaný terén, čeká vás výběr dlažby nebo dřevěných prken. Pod dřevěnou podlahu budete potřebovat rektifikační terče, které vám pomohou pokládat jednotlivá prkna v dokonalé rovině.
Dřevěná podlaha se i dnes těší velké oblibě, protože v kombinaci s dřevěnou konstrukcí terasy vypadá opravdu krásně. Skvěle na ní vypadá i koberec v boho stylu. Z terasy si díky boho doplňkům vykouzlíte krásné místo pro odpočinek s jedinečnou atmosférou.