Dobrá káva

Posted on 21. 8. 2023 in Produkty


Povzbuzení

Mnoho z nás má nějaké rituály, kam můžete patřit třeba kouření během pauzy v práci, protože nikotin pomáhá odbourávat stres. Mezi další velmi časté zvyky patří pití kávy, protože jednak skvěle chutná a druhak nás dokáže nakopnout, takže si ji můžeme dát na nastartování hned na začátku dne. I když to tak často můžete dělat, tak to není vhodné, protože po spánku ještě nějakou tu energii máme, takže lepší je nechat si svůj šálek na pozdější hodiny, kdy začínáme být po pracovním výkonu více unavení. Kofein sice dodá energii, ovšem rozhodně to s ním není dobré přehánět, protože si postupně můžeme vylepšovat závislost, která nás bude nutit zvyšovat si dávky.

nalévání kávy

Potom se to může začít projevovat třeba bolestí hlavy a roztěkaností. Neměli bychom se dostat přes tři šálky denně, ovšem lepší je ještě menší dávka. Také nezapomeňte na dostatečnou pauzu před spaním, protože kvalita našeho spánku či usínání http://www.drimota.cz/usinani-behem-dne/ by na tom mohlo být dost špatně.

Cibetka

V dnešní době existuje celá řada káv, které si můžeme náležitě vychutnávat. Než narazíte na nějakou, která Vám bude skutečně chutnat, tak to může nějakou dobu trvat, ale za tu chuť a zážitek při pití to rozhodně stojí. Také dost záleží, jakým způsobem ji připravujete, přičemž pokud to dělá za Vás kávovar, tak se vyplatí připlatit si za kvalitu. Mezi oblíbené a vyhledávané druhy patří káva z cibetky darka-shop.cz, která skutečně patří mezi ty nejlepší. Co to vlastně cibetka je?

zrnka kávy

Jedná se o kočkovitou šelmu, která si ráda dává kávové třešně a ty následně kvasí v žaludku. Sběrači tedy využívají jejího trusu, který obsahuje stále zrnka kávy, akorát jedinečně zpracovaná, takže po vyloupání mají jedinečnou chuť. Hned při prvním pohledu na cenu zjistíte, že je dost vysoká, ale není se čemu divit. Kávu tohoto druhu není vůbec jednoduché získat a ještě k tomu má skvělou chuť. Cena tedy za ten požitek stojí, což můžete sami vyzkoušet.