Jak chránit venkovní bazén.

Posted on 21. 8. 2023 in Produkty


Pořídili jste bazén, ale nepomysleli jste, že během léta může být silný vítr, který shazuje z vedlejšího strumu listy přímo do vašeho bazénu. Stejně tak jsou letními dny provázené bouřky, které sebou nesou kroupy, déšť i vítr. Ten vezme ze země všechno, co najde a není těžké a připevněné k zemi. Vítr sebou nese prach, ze země. Spadené listí i plody stromů jako jsou žaludy nebo lipové květy. Veškeré nečistoty se vám tak dostanou do vašeho nově pořízeného bazénu, který bude druhý den po bouřce již nevhodný ke koupání. Jak to rychle vyřešit, aby se tyto situace již neopakovali.

bazénové krycí plachty

Už bazén pro vás byl velkým finančním zásahem, který by měl sloužit k vaší potěše v slunečních a teplých dnech. To teď již není možné. Bazén můžete vyčistit a doufat, že další bouřky nepřijdou hned další den. Ovšem to není řešení každý den čistit bazén, než ho budete používat. To vás rychle samotné koupaní omrzí a bazén tak zůstane nevyužívaný, což by byla škoda, když jste do něj investovali peníze. Pevné bazénové krytí letos asi nepořídíte, jelikož je finančně nákladné. To můžete nechat třeba na příští rok ale jak tedy bazén udržet čistý. Máme pro vás jednoduché řešení, které poslouží aspoň nějaký čas. Než našetříte na posuvné bazénové krytí.

bazénové krycí plachty

Pořiďte si zatím jen bazénové krycí plachty. Ty vám zabrání v největších nečistotách, které by do bazénu mohli napadat. Někteří již u této varianty krytí zůstávají, neboť jim vyhovuje. Samozřejmě když si pořídíte bazénovou krycí plachtu ve tmavém provedení, bude vám do jisté míry i bazén ohřívat. Ovšem to je na vás jakou možnost zvolíte. Krycí plachty jsou z kvalitního materiálu, který se jen tak neroztrhá a vydrží i několik let. Nemusíte se bát, že by se potrhal. Plachta se nalepí na hladinu bazénu a tak jí dokonale kryje před listím a nečistoty. Ano není to stoprocentní. Pod plachtu se může něco dostat například zvědavý hmyz nebo nějaký ten lístek, ale nebude to v takovém množství, jak když budete mít bazén odkrytý.