Naděje je tu vždycky

Posted on 15. 7. 2023 in Finance

Máte vždycky dost peněz? Pokud jste docela běžní lidé, kteří nijak zásadně nevybočují z průměru, pak zřejmě ne. Zřejmě i vy máte aspoň čas od času hlouběji nebo i přímo hluboko do kapsy. A pokud se vám peněz nedostává, snažíte se přijít na to, co podniknout, aby to zase bylo lepší.

A napadá vás v takových chvílích něco? Asi ano i ne. Napadá vás, že byste si možná mohli vzít půjčku, ale nenapadá vás, kterou a od koho. A abyste se netrápili finanční tísní zbytečně, něco bych tu pro vás měl. A to radu, jak se podobných potíží co nejlépe zbavit. Dříve, než už bude pozdě.

různé mince

Když si chcete vzít půjčku, abyste si s ní dali své dočasné finanční problémy do pořádku, měli byste v první řadě realisticky ocenit své přednosti a nedostatky. Protože se rozhodně nestává, že byste přišli někam do banky, řekli si o peníze a rovnou je bez problémů dostali. Tak to chodí snad leda ve snu.

Jaká je totiž realita? To si od vás nejdřív vyžádají různá potvrzení o vašich příjmech, posoudí je, nahlédnou do vašich registrů dlužníků, a až pak se rozhodnou, jestli vám vyhoví nebo ne. A i drobné problémy mohou znamenat zamítnutí vaší žádosti.

cizí peníze

A tušíte, že byste ve své situaci nemuseli obstát? Nebo je vám dokonce jasné, že přísná kritéria bank nesplníte? A co tedy třeba americká hypotéka bez dokládání příjmů? Ta se přece obejde i bez složitého prověřování a peníze se poskytují rychle a výhodně.

Že vás tato poslední nabídka zaujala daleko víc než dohadování se s neoblomnými bankovními úředníky? Jestli ano, stačí, abyste měli nějaký nemovitý majetek, kterým se můžete za nebankovní hypotéku zaručit, a můžete mít peněz, co jenom hrdlo ráčí. Pak už vám tu nebude nikdo házet klacky pod nohy a nebankovní společnost vám půjčí klidně i hodně velké peníze. S nimiž se toho dá samozřejmě dost podniknout a dost zachránit.