Založíte si firmu, nebo si ji koupíte?

Posted on 18. 7. 2023 in Firmy

Odedávna platilo, že když chtěl někdo soukromě podnikat, založil si pro tento účel svoji firmu a pustil se do díla. Jenže doby se mění, a tak ani v tomto ohledu není všechno stejné jako dřív. I dnes si budoucí podnikatelé svoje firmy obvykle zakládají, ale už je tu i dost těch, jimž to není po chuti. A ti si firmu nechali, nechávají nebo někdy v budoucnu nechají založit. Aby to měli pokud možno bez starostí.

strohá kancelář

Je pochopitelné, proč si někteří z nás nechávají založit svůj podnik profesionály. Kdekdo nechce mrhat svým časem a energií, kdekdo nechce obcházet úřady a možná se tam kvůli své dosavadní neznalosti cítit jako hlupák, a když tak má někdo aspoň nějaké peníze, firmu si prostě koupí. Zaplatí za to, že za něj někdo absolvoval všechny nezbytné kroky, jež se založením firmy souvisely.

Takový prodej firem sro se u nás prostě nabízí, a to naprosto samozřejmě. Stačí mít i pouhých necelých deset tisícovek a zájemce si může vybírat ze společností s ručením omezeným, které už odborníci předpřipravili a nabízejí k prodeji. Stačí si vybrat název a člověk má s.r.o., se kterou se dá obchodovat, vyrábět či poskytovat služby tak, jak je tato živnost zapsána v obchodním rejstříku, a to vlastně skoro hned.

bílá kancelář

Nikdo se tak nemusí starat o to, co úřady při zakládání společnosti s ručením omezeným požadují, ani se netřeba starat o sehnání firemního sídla, protože i toto tu lze získat za výhodných podmínek ve virtuální podobě. Protože stejní profesionálové, kteří tu lidem prodávají hotové společnosti s ručením omezeným, nabízejí i virtuální sídla, jež jsou všestranně výhodnou alternativou k nějakým těm firemním nemovitostem, jež nejsou nejednou k dispozici.

A těch předností, které se tu nabízejí, může být ještě daleko více, jak se hravě můžete přesvědčit, pokud o tuto nabídku projevíte skutečný zájem.