Proč si vybrat látkové pleny

Posted on 27. 8. 2023 in Produkty


Novorozenci a batolata spotřebují opravdu obrovské množství plen. Poslední výzkumy ukázaly, že za jedno dítě je to jedna tuna jednorázového odpadu, který se v přírodě nerozloží. Jednorázové pleny totiž obsahují spoustu plastů, a tak plenky musí mířit na skládku a nebo do spalovny, což zrovna není ekologické. Jednorázové pleny nejsou ani ekonomické, protože se tváří levně, ale jsou poměrně drahé. Dnes sice koupit jednorázovou plenku i za méně jak pět korun za kus, ale jde o velmi nekvalitní pleny, kde je plastů nejvíce. Takto nekvalitní pleny jsou navíc běleny chlorem, takže mohou a často také poškozují pokožku miminek. Pleny jsou neprodyšné a pokožka je tak náchylnější ke vzniku opruzenin.

svrchní pleny

Látkové pleny jsou sice dražší, ale bez problému se dají sehnat z druhé ruky. I dnes rodiče často používají pleny, které používali jejich rodiče na ně. Kvalitní látkové pleny vydrží desítky let. Dnešní rodiče od jejich používání odrazuje hlavně fakt, že se musí prát. Je jednodušší použitou plenu vyhodit, to je jasné. Ale problém je v tom, že naše životní prostředí máme jenom jedno a to nám může naše chování k němu pěkně spočítat. Už tak lidstvo produkuje miliony tun odpadu ročně.

jednorázová plena

Chcete přírodě ulevit?
Jestli se stále rozhodujete jaké pleny budete používat, můžete si na bazaru koupit startovací sadu a poté si můžete třeba u nás koupit celou sadu. Látkové pleny – sada https://delamedoplen.cz/sady/
vás vyjde sice na pár tisíc korun, ale budete v ní mít všechno co pro látkování budete potřebovat. Sada obsahuje nejen klasické čtvercové pleny, ale i svrchní kalhotky a někdy i speciální sponku.

Látkové pleny jsou vyrobeny z bavlny, bambusu a nebo mušelínu. To je další plus, protože jde o materiály, které jsou velmi citlivé k dětské pokožce. Díky tomu se velmi sníží riziko vzniku opruzenin a ekzémů, a to určitě stojí za vyzkoušení.